Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

Druhý ročník Katedrálneho organového festivalu v Katedrále sv. Martina v Bratislave – tlačová správa

Druhý ročník Katedrálneho organového festivalu v Katedrále sv. Martina v Bratislave – tlačová správa
Mgr. art. Stanislav Šurin, [email protected], 0905 269 971 – riaditeľ festivalu

Bratislavská arcidiecéza - JCDr. Tibor Hajdu, PhD. – riaditeľ arcibiskupského úradu
Špitálska 7, 814 92 Bratislava 1, tel. (02) 5720 0611, www.abu-bratislava.sk

Záznamy z tohoto koncertu najdete na :
http://youtu.be/dn_iyWWe0go
http://youtu.be/0E358mieWgk
http://youtu.be/gXkQJ5A8L6g
http://youtu.be/plb0-Vldxrk


Popredný slovenský organista a pedagóg Ján Vladimír Michalko otvorí vo štvrtok 11. augusta o 19.00 svojím recitálom na novom organe Geralda Woehla v katedrále sv. Martina v Bratislave II. ročník Katedrálneho organového festivalu.
V rámci tohto medzinárodného podujatia zaznie 6 koncertov, kde sa okrem domácich interpretov predstavia organisti z Nemecka, Poľska, Talianska a Francúzska. Koncerty sa konajú, s výnimkou koncertu v piatok 2. septembra,  každý štvrtok o 19.00. Okrem sólových organových skladieb zaznejú, po prvýkrát v histórii katedrály, v podaní Slovenskej filharmónie, organistu Stanislava Šurina a dirigenta Rastislava Štúra skladby pre organ a orchester (piatok 2. septembra). Festival uzavrie svojím recitálom titulárny organista parížskej katedrály Notre-Dame Olivier Latry, ktorý je považovaný za jedného z najvýznamnejších organových virtuózov súčasnosti.
Podujatie organizuje v spolupráci a Bratislavskou arcidiecézou, Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom a Francúzskym inštitútom v Bratislave občianske združenie Tribus musiace. Záštitu prebral bratislavský arcibiskup – metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.  Katedrálny organový festival  je súčasťou festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2011. Vstupné na koncerty je 8 € (seniori a študenti 6 €), pre koncerty 2. a 16. septembra 10€ (seniori a študenti 8€) a je možné si ich zakúpiť v sieti Ticketportal alebo hodinu pred koncertom.

Katedrálny organový festival

Návrat hore