Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

Zahraniční novinári mapovali židovské pamiatky na Slovensku

16.08.11
SACR, Infocesty, Tlačové správy

Bratislava 16. augusta 2011. Skupina desiatich novinárov z Izraela, USA, Maďarska, Rakúska a Veľkej Británie prišla na Slovensko preskúmať zachovalé pamiatky židovského kultúrneho dedičstva a možnosti ich využitia pre rozvoj turizmu na Slovensku. Infocestu pre nich od 7. od 12. augusta zorganizovala Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR). Aj takto zviditeľníme destináciu Slovensko v médiách, ako je napríklad izraelský Jerusalem Post, britský Jewish News, rakúsky Profil a ďalšie. zahraniční novinári

Odborným garantom infocesty bolo Slovenské centrum židovského kultúrneho dedičstva, ktoré od roku 2007 buduje cestu židovskej kultúry na Slovensku. Novinárov sme previedli po najvýznamnejších pamiatkach tejto cesty. Účastníci infocesty navštívili predovšetkým synagógy v Trenčíne, Liptovskom Mikuláši, Nitre, Prešove, v Spišskom Podhradí a v ďalších mestách. V Bratislave mali prehliadku historického centra,  Múzea židovskej kultúry a Pamätníka Chatama Sófer. Židovské pamiatky, ktoré sú súčasťou lokality svetového kultúrneho dedičstva UNESCO  navštívili v Bardejove.

Spestrením bol pobyt novinárov vo Vysokých Tatrách, návšteva UNESCO pamiatky- osady Vlkolínec, či prehliadka Banskej Bystrice.

Vrcholom programu infocesty bol exkluzívny organový koncert popredného slovenského organistu Stanislava Šurína. Pre zahraničných novinárov ho ako prekvapenie pripravila galéria MAXGallery v nedávno zreštaurovanom objekte synagógy v Trnave.

zroj : SACR

http://jewish-heritage-travel.blogspot.com/2011/08/slovakia-more-on-jewish-heritage-route.html

Návrat hore