Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

BEST OF FEDOR NEMEC - výstava fotografií bola pre veľký záujem predĺžená do konca februára 2012

pozvánka Fedor Nemec

Narodil sa 20.9.1956 v Bratislave. Strednú umelecko-priemyslovú školu absolvoval vo svojom rodnom meste v roku 1976 na oddelení fotografie u prof. Tomíka. Svoj talent neskôr rozvíjal na oddelení fotografie Filmovej fakulty Akadémie muzických umení v Prahe u prof. Šmoka. Ako odchovanec FAMU sa v 80-tych rokoch venoval hlavne úžitkovej fotografii, móde, ale i voľnej umeleckej fotografii.

malá synagóga

V Bratislave založil PHOTO DESIGN STUDIO, ktoré v tom čase patrilo medzi špičkové výtvarné dielne. Ako výrazný talent vystavoval prakticky už od strednej školy. Patrí medzi popredné osobnosti nového prúdu  v slovenskej fotografii. Po mnohých oceneniach získaných na Slovensku a v Čechách vystavoval po celej Európe i USA. Fotografie Fedora Nemca, to sú vzrušujúce i meditatívne motívy žien. Je v nich ešte niečo zo secesnej nehy, elegancie štýlu art deco, ale prevláda vyzývavý nepokoj, provokácia, eros i emotívna neuróza postmoderny. Je to staré v novom, večné v premenlivom, ženské v ženskom. Vo väčšine prípadov sú to fotografické sóla. Žena sama v sebe. Žena ktorá vystúpila z času, a žena, do ktorej vstúpil čas. Plnosť sa premenila na plodnosť a plodnosť na úplnosť. Je to žena čakajúca i nesúca túto sudbu. Je to žena dúfajúca i nedočkavá vo svojom osude i v agresivite tela, ktoré napľňa dušu.

Kompozícia jeho fotografií je jeho podpisom.

http://www.calameo.com/read/000938471c703473d1cac

Výtvarné diela Fedora Nemca sú zastúpené nielen v súkromných zbierkach galérií a zberateľov výtvarného umenia, ale i u takých osobností ako sú monacké knieža Albert II. či kráľovná Alžbeta II.  ...

Srdečne Vás a Vašich priateľov pozývame na túto výstavu.

Návrat hore