Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

Michal Bugala New Trio koncertovalo 22.3.2012 v Malej synagóge v rámci Večera priateľov umenia.

mala synagoga

Rok 2010 vníma Michal Bugala ako medzník vo svojej kariére, pretože sa ako jeden z mála slovenských hudobníkov rozhodol pre odvážny počin - vyprodukovať debutový sólový album pod symbolickým názvom 1st Touch (Prvý dotyk) priamo v mekke hudobného sveta - v New Yorku.

Pre spoluprácu si vybral muzikantov najvyšších kvalít. Sú to nastupujúce hviezdy svetovej jazzovej scény, v zámorí už etablovaní a stále častejšie vyhľadávaní umelci, ktorí sa pohybujú medzi absolútnou špičkou. Seamus Blake (tenorsaxofón), Danny Grissett (klavír), Vicente Archer (kontrabas), Kendrick Scott (bicie nástroje), s ktorými Michal v septembri 2010 nahral svoj debut, sa môžu pochváliť spoluprácou s menami ako Herbie Hancock, John Scofield, Maria Schneider, Wayne Shorter, Musiq Soulchild, Christian McBride, David Sanborn, Dianne Reeves, John Patitucci, The Crusaders, Kurt Rosenwinkel, Robert Glasper, Kenny Garrett či Pat Metheny.

U Michala Bugalu nahratiu debutového albumu predchádzalo ešte koncom roka 2008 založenie vlastnej formácie s názvom Michal Bugala Group. Tá je logickým vyústením jeho kompozičných aktivít ako aj skúseností z predchádzajúceho pôsobenia na hudobnej scéne v rámci iných formácií a projektov (viď. Biografia nižšie). Ako skladateľ čerpá Bugala inšpiráciu medzi inými napr. v hudbe gitaristov-skladateľov ako Kurt Rosenwinkel a Adam Rogers, ale aj u jazzových projektov Mike Moreno Group, Christian McBride Band či Kendrick Scott Oracle. V období pred nahratím albumu sa vo formácii Michal Bugala Group vystriedali viacerí renomovaní domáci aj zahraniční muzikanti: Juraj Griglák, Dušan Novakov, Milan Nikolić, Tomáš Gajlík, Radovan Tariška, Štefan Bartuš, Klaudius Kováč a Peter Solárik. Spolu absolvovali niekoľko festivalových a klubových vystúpení.

Okrem propagácie sólovej nahrávky Bugala tento rok vydá aj ďalší album v rámci projektu s názvom BugoBros/6.Sense Trio, ktoré sformoval spolu s bratom Štefanom a Eugenom Vizvárym. Na nahrávke budú hosťovať trubkári Ryan Carniaux, Daniel Noesig a Jeremy Pelt.

 

http://www.michalbugala.com/

Partneri podujatia :

mala synagogamala synagogamala synagogamala synagoga

 


Fotogaléria k článku

Návrat hore