Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

AMC TRIO hralo 26.4.2012 v Malej synagóge v rámci Večera priateľov umenia.

Stanislav Cvanciger, bicie
Peter Adamkovič, klavír
Martin Marinčák, kontrabas

Spoločná kariéra týchto troch hudobníkov začína v roku 1993, keď sa ako začínajúci hudobníci rozhodli zúčastniť súťaže mladých jazzových skupín a začali skúšať repertoár. Na spomínanej súťaži získali jednu z hlavných cien a to bol pre nich vynikajúci začiatok.
mala synagogaIch spolupráca nie je v počiatkoch veľmi intenzívna. Sú často členmi aj iných projektov. Postupne sa však zintenzívňuje viac a viac. Popri hraní štandardov si budujú svoj vlastný, výrazným a svojským rukopisom poznačený repertoár plný skrytej podmanivosti.  
Postupne sa AMC TRIO orientuje výlučne na interpretáciu autorskej hudby,pod ktorú sa podpisujú všetci členovia. Vo svojich kompozíciách často  prekračuje rámec zaužívaných jazzových postupov a siaha aj po mimojazzových hudobných zdrojoch. Veľký dôraz kladie na melodickosť skladieb a ich výrazné a prehľadné motivické spracovanie.
Hudba  AMC TRIA čerpá z rôznorodosti a elegantnej spevnosti predkladaných tém inšpirovaných napríklad aj populárnou hudbou,alebo nápevmi z východoslovenského folklóru.

AMC TRIO nie je triom jedného lídra, ale triom troch rovnocenných členov, ktorých vzájomná odlišnosť sa spája do vyváženého celku.
Trio počas svojej existencie spolupracovalo s mnohými hosťami. Vystupuje doma a v zahraničí.
Od roku 2007 AMC Trio spolupracuje s gitarovým virtuózom, bývalým členom kvarteta Oscara Petersona, Ulfom Wakeniusom, s ktorým nahralo dva albumy, Soul Of The Mountain (2008) a Waiting For A Wolf (2011) a v roku 2011 AMC započalo spoluprácu s legendárnym trúbkarom, štvornásobným držiteľom ocenenia Grammy, Randy Breckerom.

Partneri podujatia :

mala synagoga mala synagoga mala synagoga mala synagoga maxgallery


Fotogaléria k článku

Návrat hore