Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

PATRIK ŽIGMUND koncertoval 12.4.2012 v Malej synagóge v Trnave.

PROGRAM :

1 F.Kreisler-Recitativo und scherzo-caprice
2 N.Paganini- Caprice 5
3 M.Ravel-Rapsodia-Tzigane
4  J.S.Bach-Solo Violin
5 S.Garden-Melancholy
6 V.Monti-Csardas
7 Gypsy Song -dzelem
8 Gypsy Song-Nane Cocha

patrik žigmund

 

Od detstva preukazoval pozoruhodný hudobný talent.
Keď mal tri a pol roka, začal hrať na husle pod vedením pedagóga Jozefa Kudriho.Jehovývoj ovplyvnilo hudobné prostredie domova.

Dlhý čas bol známy ako "zázračné dieťa" vďaka pokročilej technike aneobvykle ucelenému výrazu.Svoj prvý koncert mal vo veku 5 rokov.Už počas svojho štúdia na Základnej umeleckej škole Mikulášá schneidera Trnavského v Trnave absolvoval koncerty na Slovensku a zahraničí.
Ako 7ročný sa stal mimoriadnim študentom na Konzervatórium v Bratislave pod vedením pedagóga Prof.Františka Toroka.
Ako 13ročný úspešne absolvoval talentové skúšky na prestížnej hudobnej Univerzite vo Viedni (Universitat fur music und darstellende kunst Wien) na ktorej doteraz študuje pod vedením svetoznámeho hudobného pedagóga Prof. Stefan Kamilarov.
Počas svojho štúdia koncertoval takmer po celéj Európe, medzi najväčšie hudobné podujatia patria(New York Carnegie Hall,turné v Mexiku a v Číne z komorným orchestrom Slovenska).

Spolupracoval s mnohými významnými hudobníkmi a orchestrami( Slovenská a Česká Filharmónia,Universitat fur musik orchestra Wien,Richard Rikkon,Pavel Sporcl,Konstantin Wladigerow,celosvetová uznávaná špičková huslistka Vanessa Mae,a mnohí ďaľší).

 

unicredit TTS maxgalleryvictory mala synagoga

Návrat hore