Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

Nikolaj NIKITIN KVARTET koncertoval 10.5.2012 v Malej synagóge.

Kvartet saxofonistu Nikolaj Nikitina spája tri generácie slovenských hudobníkov. Koncertný program je postavený z autorských  kompozícii Nikolaja Nikitina z albumu Personal suite, ktorý vyšiel koncom marca 2012. Hudobnú zemitosť, prirodzenosť a vzájomnú komunikáciu pomáha vytvárať jedna z najlepších domácich rytmík. V hudbe sa odráža viac ako 40 ročná spolupráca Jozefa Döme a Gabriela Jonáša  v spojení s fenomenálnym kontrabasistom Jurajom Griglákom. Tým vzniká band v ktorom sa stretli tri generácie s jedinečným prístupom k jazzovej hudbe.

Album Personal suite je debutovým albumom uznávaného saxofonistu Nikolaja Nikitina. Za nahrávkou stoja producenti Róbert Pospiš a Martin Sillay z vydavateľstva Real Music House. CD obsahuje výlučné autorské kompozície Nikolaja Nikitina, ktoré sú tematicky zoradené do suity. Hudba je venovaná blízkej rodine a priateľom. Vyjadruje vzťahy ku každodennému životu, láske, prekvapeniam a radostiam.

Nikolaj Nikitin Kvartet tvoria: nikolaj nikitin v Trnave

Nikolaj Nikitin - Saxophone
Gabriel Jonáš - Piano
Juraj Griglák - Double bass
Jozef "Ishias" Döme- Bicie

Nahrávku, na ktorej sa stretli tri jazzové generácie pokrstí saxofonista a skladateľ s ruskými koreňmi vo štvrtok 5.4 v umeleckej kaviarni Kafe Scherz. Krst je verejný, a preto by na ňom nemal chýbať žiadny milovník kvalitného jazzu.

Na albume Personal Suite sa Nikolaj Nikitin obklopil absolútnou špičkou súčasnej slovenskej jazzovej scény. Klavirista Gabriel Jonáš, bubeník Jozef Döme a kontrabasista Juraj Griglák dodali hudbe mladého skladateľa vyzretosť a nenapodobiteľnú atmosféru. Nahrávanie albumu prebiehalo tradičným spôsobom bez dodatočnej editácie. Výsledkom je desiatka živelných skladieb, ktoré sú rozdelené do dvoch suít. Každá z kompozícií je súčasťou mozaiky Nikitinovej osobnej výpovede. Album Personal suite vznikal pod producentským dohľadom hudobníkov Róberta Pospiša a Martina Sillaya. O mastering nahrávky sa postaral fenomenálny Joe Tarantino, ktorého rukopis môžete počuť na albumoch takých jazzových velikánov ako Miles Davis, Chick Corea, Bill Evans, Dave Brubeck, alebo Sonny Rollins. Nahrávku, ktorá vychádza pod hlavičkou nového vydavateľstva Real Music House predstaví naživo elitný kvartet Nikolaja Nikitina na veľkom československom Personal Suite Tour 2012. Šancu vidieť strhujúce koncertné vystúpenie Nikolaja Nikitina, Gabriela Jonáša, Juraja Grigláka a Jozefa Dömeho budete mať v týchto mestách:

Personal Suite Tour 2012:

05.04  Bratislava – Verejný krst albumu Personal Suite - Kafe Scherz
07.04. Praha - Jazzdock Praha
14.04. Nitra Jazzcafé
24.04. Bratislava - Pod kamenným stromom
10.05. Trnava - Trnavská synagóga
11.05. Piešťany – Kursalon
12.05. Galanta – Bar Archive
26.05  Poprad - Groteska Art Caffe
28.05. Brno – Metro Music Bar
30.05. Bratislava – Hlava XXII

uni tts Holiday Innvictory maxgalleryFotogaléria k článku

Návrat hore