Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

Miloš Prekop -102 diel. Výstavoval v Malej synagóge počas augusta.

Miloš Prekop vstúpil do slovenského výtvarného umenia s veľkou invenciou. Jeho obrazy sa omalá synagóga Trnavabjavili na mnohých výstavách doma i v zahraničí a u publika vyvolali veľký záujem. Pre vnútornú silu, ktorú  obsahujú.  Vďaka estetickému stvárneniu obrazovej plochy a kultivovanosti abstraktného, či figurálneho, ktoré sú súčasťou autorovho tvorivého vývoja.
Umelcove diela dostávajú cez bravúrne poznanie farieb fluidum záhadnosti a atraktivity. Vzdáva nimi úctu tomu hodnotnému čo vo svetovom výtvarnom umení vzniklo. Ustavične hľadá ďalšie možnosti vlastného rozvoja. Umelcove obrazy nie sú len vyjadrením jeho vnútorných pocitov. Tvorí pre ľudí. Preto majú hodnotné myšlienkové zázemie. Reflektuje históriu a filozofiu svetových kontinentov.
Obrazy Miloša Prekopa sú nesporne veľkou hodnotou, ktorá má už dnes jasné predpoklady ďalšieho rastu.Tento rok bol obdobím autorovho výnimočného umeleckého rastu. Vytvoril počas neho originálne maliarske cykly, plné kreativity a hodnoty.
Miloš Prekop sa narodil 31. januára 1967. Vysokoškolské štúdium absolvoval na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave. Vo svojom umeleckom živote prešiel mimoriadne dynamickým, ale zároveň na umelecké kvality bohatým vývojomalá synagóga Trnavam. To potvrdzujú jeho abstraktné, konštruktivistické či konceptuálne cykly, ktoré obohacuje o prvky archetypov či symbolov. Realizoval viaceré samostatné a kolektívne výstavy  doma i v zahraničí.  Jeho obrazy sú v súkromných zbierkach domácich i zahraničných zberateľov. Výstava Miloša prekopa
Miloš Prekop je nositeľom ocenenia "Identifikačný kód Slovenska" (2008). V zahraničí dostal za svoju tvorbu Bronzovú medailu Talianskeho parlamentu, mimoriadnu cenu primátora provincie Ascoli Piceno s reprezentačným pohárom pre víťazov(2008), cenu odbornej poroty na súťaži Perla Adrie v Taliansku (2007) a ďalšie ceny.


Diela Miloša Prekopa v On-line galérii

invest in uni tts maxgallery victory Holiday Innjazz.skAX BenettrnavskoFotogaléria k článku

Návrat hore