Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

15.5.2013 bola Noc literatúry v Malej synagóge.

Príbehy.
Denne ich prežívame. Alebo míňame. Mesto. Denne ním prechádzame, a napriek tomu ho míňame. Noc literatúry. Stretnutie s príbehmi a mestom tak, ako ho nepoznáme. Ďalší ročník literárneho happeningu opäť predstaví výber zo súčasnej európskej literárnej scény a poodhalí kúzlo veľkých  aj malých literatúr v podaní známych  osobností, ktoré vám predstavia ukážky z nových prekladov diel európskych autorov na atraktívnych miestach.
Na Slovensku sa uskutoční už 7. ročník Noci literatúry. Hlavným usporiadateľom je České centrum a združenie zahraničných kultúrnych inštitútov EUNIC.
Druhú májovú stredu 15. mája 2013 o 18.00 hod. – Noc literatúry vypukne v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Žiline, Košiciach a niekoľkých menších mestách na východe Slovenska.
Noc literatúry v tomto termíne prebieha v metropolách celej Európy a jej hlavným zámerom je zoznámiť čitateľov s dielami mladých európskych autorov na netradičných s literatúrou  bežne nespájaných miestach.
V tomto roku sa pripája k putovaniu za európskou literatúrou aj mesto Trnava. Hlavným koordinátorom je Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave. Čítať sa bude na 5 miestach v centre mesta.
Po prečítaní úryvku v trvaní cca 15 minút sa skupinka milovníkov literatúry presunie na ďalšie miesto podľa mapky, ktorú dostane každý účastník. Účastníci zbierajú pečiatky z každého miesta a v závere majú šancu vyhrať zaujímavé knižné ceny.
Žrebovať sa bude na poslednom mieste – v Malej synagóge MAX Gallery.

18.00 hod.       Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave - záhrada, Rázusova 1
Monika Maronová: Posledné morény
Číta: Katka Feldeková
19.00 hod.    Západné krídlo radnice, Hlavná 1
I. Nemirovský: Francúzska suita
Číta: Bohumil Chmelík
20.00 hod.    Spolok sv. Vojtecha, Radlinského 5
Szilárd Rubin: Hra o život
Číta: Pavol Tomašovič
21.00 hod.    Galéria Jána Koniarka v Trnave, Zelený kríček 3
Zadie Smith: NW
Číta: Pero Le Kvet (Peter Volek)
22.00 hod.     Malá synagóga – MAX GALLERY, Haulíkova 3
Hubert Klimko-Dobrzaniecki: Uspávanka pre obesenca
Číta: Benjamín Škreko

Knižné ceny do žrebovania pripravila Malá synagóga v spolupráci s vydavateľstvom SLOVART.


Návrat hore