Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

7.6.2013 bol Večer priateľov umenia s koncertom ADAGIO | HUDBA V TEMPE 66-76 BPM hobojistky Zuzany Grejtákovej a klaviristu Miloša Biháryho.

Projekt koncertu nesúceho názov ADAGIO | HUDBA V tempe 66-76 BPM je hodinovou dramaturgiou pre hoboj a klavír interpretovanou hobojistkou Zuzanou Grejtákovou a klaviristom Milošom Bihárym.
Koncert predstavuje slávne „Adagio“ skladby, ktoré boli skomponované za posledných niekoľko storočí.

malá sanagoga

Počas meditatívneho a intímne ladeného vystúpenia zaznejú okrem iného skladby významného argentínskeho skladateľa 20. storočia Astora Piazzollu, Tanti anni prima (Ave Maria),  Oblivion z filmu Henrich IV., známa filmová melódia Ennia Morriconeho Gabrielov hoboj z filmu Misia, skladby barokových velikánov Johanna Sebastiana Bacha, Alessandra Marcella a Tomasa Albinoniho.

Zaznie Adagio českého klasicistického skladateľa Vojtěcha Jírovca a jedno z najdojímavejších spracovaní modlitby Ave Maria neskororenesančného talianskeho autora Giulia Cacciniho.

Ambíciou projektu je pripraviť príjemný "chill-out" večer v Malej synagóge v Trnave, na mieste, ktoré sa stalo priestorom otvoreného a kreatívneho dialógu umelcov najmä v Trnavskom regióne a miestom, ktorého kultúrny zásah už dávno presahuje región Trnavy.

 

Videopozvánku nájdete na :
VIDEOPOZVÁNKA ADAGIO


Partnerom koncertu je spoločnosť NEOVÍZIA,
očná klinika Bratislava,
viac informácií na :
http://www.neovizia.sk

 

PROFILY UMELCOV:

Zuzana Grejtáková, (24), hoboj, žije a pôsobí v Trnave, vyštudovala Konzervatórium v Košiciach. Projekt s mladým talentovaným klaviristom Milošom Bihárym nesúci názov ADAGIO | V tempe 66-76 BPM je jej treťou dramaturgiou uvádzanou v prvej polovici roka 2013. Po úspešnej premiére koncertu DUETÁ, predstavujúcich diela pre dva sólové nástroje (12.4.2013, Malá synagóga v Trnave) http://maxgallery.sk a premiére JARNÉHO KOMORNÉHO KONCERTU (Zuzana Grejtáková, Katarína Zacharová a Miloš Biháry) http://www.trnava.sk v Zrkadlovej sále divadla Jána Palárika v Trnave (21.4.2013), prichádza s projektom zameraným na sólovú interpretáciu známych opusov v tempe Adagio.

Viac informácií o interpretke nájdete na www.grejtakova.sk

Miloš Biháry, (17), klavír je študentom Konzervatória v Bratislave. Absolvoval ZUŠ Mikuláša Schneidera-Trnavského u prof. Jarmily Hudecovej. Je nositeľom ceny primátora Trnavy a má na svojom konte niekoľko víťazstiev z celoslovenských a medzinárodných súťaží ako napríklad Nitrianska lutna, kde získal absolútne víťazstvo, Schneiderova Trnava, či Bojnice – piano v modernom rytme, kde po druhýkrát vyhral cenu absolútneho víťaza a získal cenu za spontánny jazzový prejav. Už ako osemročný účinkoval v televíznom programe Kakostar, ako 13-ročný v Mini Talent Show. Okrem vážnej hudby sa zaoberá jazzom, je členom jazz-fusion kapely Delikatesa Jazz Project, založil kapelu MILOŠ BIHÁRY TRIO, ktorej ďalšími členmi sú Stanislav Kovár-bassguitar/double bass a Ivan Horňák-drums.

Viac informácií o interpretovi nájdete na https://www.facebook.com/MilosBiharyTrioFotogaléria k článku

Návrat hore