Vyberte si:

Zobraziť ďalšie články

Ďalšie články

5.9.2013 bol Whisky a jeho cestovateľské kino z Filipín a Indonézie - PREMIETANIE a ROZPRÁVANIE.

Whisky a jeho cestovateľské kino z Filipín a Indonézie bolo v rámci Večera priateľov umenia v Malej synagóge v Trnave dňa 5.9.2013 o 20,00 hodine.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky, sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách Whisky navštívil 57 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát..), Nepál (kde absolvoval viac ako 500 km pochodu, sám bez nosičov a jakov cez himalájske sedlá vo výškach aj 5500 m.n.m.), Venezuelu, Laos, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Srí Lanku, Peru, Andamanské ostrovy, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Togianské ostrovy, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav.
Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.

whisky v Malej synagóge

Návrat hore